Om Företaget

Vår grund till vinglaset.se ligger i vår passion till mat och dryck. Under våra besök i vingårdar i Europa upptäckte vi att exklusiva vingårdar hade de fantastiska vinglasen från Zalto. Best Shopping Stockholm HB grundades 2005 och vi har sålt Zalto sedan 2012. När man handlar sina vinglas från vinglaset.se så har man alltid vårt kunnande om det hantverk vi säljer. 

Leverans av vinglas till vårt lager i Stockholm.


Leverans av munblåsta vinglas från Österrikiska Zalto till Stockholm

Ibland måste vi fylla på vårt lager med en enstaka pall av vinglas och bilden är från en leverans hösten 2018.

Trygg Handel

  • Leverans till DHL Service Point (utlämningsställe)
  • Lager i Sverige
  • Kundtjänst med tips och råd kring Zalto

New Account Register

Already have an account?
Log in instead eller Reset password